Palīdzēsim bērniem ar autiskā spektra traucējumiem sadarbībā ar ABA terapijas centru!

Autors: mantinas .lv 02.04.2018 0 komentāri

Palīdzēsim bērniem ar autiskā spektra traucējumiem sadarbībā ar ABA terapijas centru Lauvas skola!

Kopš šī gada februāra mums ikdienā ir bijusi iespēja darboties un mācīties ABA terapijas centrā Lauvas skola. Redzot, cik lielisku darbu veic šis apmācību centrs bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, vēlamies viņus atbalstīt, lai sniegtu iespēju pēc iespējas vairākiem bērniem izmēģināt ABA terapiju un veiksmes gadījumā sasniegt pozitīvus rezultātus. Esam nolēmuši ik mēnesi 5 % no pārdoto rotaļlietu summas ziedot ABA terapijas centra Lauvas skola fondam , un tādā veidā atbalstīt citus bērnus viņu ceļā uz labāku, vieglāku un laimīgāku dzīvi.

Jau iepazīšanās rakstā stāstījām par mums un iemesliem, kāpēc pievērsāmies tieši koka rotaļlietu izplatīšanai, kāpēc vienmēr, izvēloties starp plastmasas un koka rotaļlietu, dodam priekšroku koka rotaļlietām, kāpēc visu radu un draugu mazie no mums dāvanās saņem tikai koka rotaļlietas. To darām, jo pašu bērni mums ir bijis lielisks katalizators, kas parāda, ka tieši koka rotaļlietas viņiem ir vismīļākās, attīstību veicinošākās un interesantākās.

Šoreiz gribam pastāstīt par jaunu pieredzi, ko esam guvuši savā dzīvē. Kā jau zināt, abi mūsu puikas ir ar autiska spektra traucējumiem, turklāt mazākais – Sandis – līdz piecu gadu vecumam nerunāja ne vārda. Pagājušajā vasarā beidzot sagaidījām pirmos vārdus – mamma, tete, kam rudenī un ziemā sekoja arī vecāmamma, mašīna, brālis Aivars, suns un daži citi ikdienā bieži lietoti, nemitīgi atkārtoti un vienkārši vārdi. Beidzot parādījās arī eholālijas*: bērns atkārto to, ko dzird, lai arī ne vienmēr saprot vārda nozīmi. Kad sākām domāt, ka varbūt tiešām beidzot mazajam „atvērsies” runa, progress apstājās, valoda iestrēga apmēram divdesmit zināmajos vārdos un tālāk neattīstījās.

Meklējot informāciju par iespējām iekustināt bērna valodu tālākai attīstībai, internetā atradām informāciju par ABA terapijas centru Lauvas skola (ABA - Applied Behavior Analysis). Jau iepriekš daudz bijām dzirdējuši par šīs terapijas labajiem rezultātiem, pielietojot to bērniem ar autiska spektra traucējumiem, un šoreiz visi apstākļi un iespējas sakrita tik veiksmīgi, ka februārī Sandis uzsāka intensīvo ABA terapijas kursu specializētajā ABA terapijas centrā Lauvas skola.

Rezultāti bija praktiski tūlītēji. Histērijas mūsmājās ir samazinājušās par 90 procentiem! Ja agrāk Sandis nesaprata, ka gribēto lietu (mantu, gardumu u.c.) var palūgt, tāpēc skaļi kliedza ikreiz, kad nedabūja vajadzīgo, pašlaik viņš ir sapratis, kāpēc valoda, runāšana ir tik laba – tā var dabūt kāroto lietu bez bļaušanas, pašam mierīgāk ap sirdi, mājās miers, mamma, tētis priecīgi – visi laimīgi.

Tā kā Sandim ļoti patīk darboties formātā 1:1 ar pedagogu, šī apmācību forma, ko piedāvā arī ABA terapija, mūsu gadījumā bija ideāli piemērota. Bērns jau pirmajās nodibināja labu kontaktu ar speciālistiem, saprata, ko no viņa gaida un ko viņš saņems pretī, labi padarījis darbiņu. Pašlaik Sandis var nosaukt praktiski ikvienu objektu mājā bez priekšā teikšanas, esam sagaidījuši arī pirmos teikumus, bērns ir iemācījies pieklājības frāzes un saprot, kad tās izmantot.

Savu ABA terapijas kursu mēs turpināsim, kamēr vien redzēsim rezultātus, un, lai arī apzināmies, ka, iespējams, ar ABA terapiju ir tāpat kā ar citām metodēm – kas der vienam, citam bērnam „nestrādā”, tomēr vēlējāmies dalīties ar jums mūsu pozitīvajā pieredzē ar šo pieeju, kā arī lielisko centriņu, kurā mūs uzņēma kā savējos jau no pirmās dienas! ABA terapijas centrs Lauvas skola atrodas jaukās, saulainās telpās, tajā ir viegli nokļūt gan ar sabiedrisko transportu, gan ar vieglo automašīnu. Vislielākā šī centra vērtība tomēr ir fantastiskais personāls! Vadītājas un visi terapeiti, ar kuriem līdz šim esam strādājuši, ir lieliski speciālisti savā jomā, iejūtīgi un zinoši, turklāt mācīt un arī vecākiem paskaidrot protoši, kas mums šķiet īpaši svarīgi, lai iesākto darbiņu varētu veiksmīgi turpināt arī mājās, gūstot vēl labākus rezultātus.

Sagādāsim prieku savam mazulim, iegādājoties koka rotaļlietas, un tādējādi atbalstīsim citus bērnus, kuriem ir nepieciešama palīdzība.

*ir neapzināta, automātiska dzirdēto vārdu un frāžu atkārtošana bez to nozīmes saprašanas.

Ieraksti komentāru