Korķa koka rotaļlietas!

Autors: mantinas .lv 17.07.2018 0 komentāri

Pasaulē, kas kļūst arvien piesārņotāka, mēs meklējam iespējas, kā palīdzēt videi, vienlaikus rūpējoties arī par mūsu mazajiem ķipariem un nodrošinot viņiem inovatīvas, attīstošas, interesantas un drošas rotaļlietas, spēles un vidi.

Meklējot alternatīvas plastmasas rotaļlietām, jau ilgāku laiku esam iemīļojuši koku, tā lieliskās īpašības, ilgmūžību, kā arī pārstrādes vienkāršību, turklāt koks, atšķirībā no naftas, kas izmantota plastmasas rotaļlietu izgatavošanā, ir atjaunojams resurss – rotaļlietu ražošanai nocirsto koku vietā tiek stādīti jauni!

Nesen, meklējot interesantus papildinājumus mūsu veikala piedāvājumam, atklājām pavisam jaunu rotaļlietu paaudzi – korķa rotaļlietas! Ja godīgi, pirms tam nebiju informēta, ka korķi var izmantot rotaļlietu ražošanā, taču izrādās – tas ir iespējams, turklāt rezultāti ir fantastiski!

Vai zināji, ka korķa koka mizas iegūšanas process palīdz videi? Kā izrādās, koks, kuram noņemta korķa miza, uzsūc sevī pat līdz pat 3 reizēm vairāk ogļskābās gāzes, kā neapstrādāts korķa koks! Turklāt korķa ieguves procesā koks turpina dzīvot, tā miza ataug un ir atkal noņemama pēc aptuveni 9 gadiem. Pirmo reizi korķa koks gatavs mizas noņemšanai apmēram 20-30 gadus pēc iestādīšanas, un koka dzīves ilgums, to regulāri mizojot, var pārsniegt simts gadu!

Korķa ozoli tiek audzēti visā pasaulē, kur vien tiem ir piemēroti klimatiskie apstākļi, taču Korxx rotaļlietām izmantotais korķis tiek iegūts Portugāles korķa ozolu plantācijās, kas izmēros aizņem teritoriju, kas līdzinās aptuveni 1 miljonam futbola laukumu! Korķa ieguves process nodarbina daudzus tūkstošus strādnieku, Portugālē vien sniedzot darba iespējas vairāk kā 25 000 cilvēku.

Noņemtā miza tālāk tiek izmatota dažādu preču ražošanā – jau iepriekš zinājām par korķi kā lielisku celtniecības materiālu, tas ir neaizstājams vīndaru palīgs, kā arī tiek izmantots dažādās citās jomās-, taču tagad mums ir iespēja atklāt korķi no jauna – kā lielisku materiālu bērnu rotaļlietu izgatavošanai!

Protams, lai izgatavotu rotaļlietas, korķa koka miza tiek apstrādāta ar bērniem drošām, ekoloģiskām izejvielām – krāsvielām, saistvielām –, un vairākām rotaļlietām tiek pievienoti citi elementi, kā auklas u.tml. Visi Korxx rotaļlietās izmantotie materiāli ir sertificēti, pārbaudīti un, izmantojot modernās tehnoloģijas un zināšanas, apstrādāti tā, lai tie būtu bērniem pilnīgi droši.

Korķis ir viegls, kluss un drošs materiāls, un tādas ir arī no tā izgatavotās rotaļlietas! Korxx rotaļlietas ir pārbaudītas dažādās laboratorijās un testētas dažādās laboratorijās, tai skaitā:

  •  SLG Testing and Certification GmbH
  • ATIM – centro de apoio tecnológico à indústria metalomecânica
  • TTL LABORATORIES
  • INTERTEC-HESS GmbH

Izmantotās krāsvielas un saistvielas ir ar visaugstāko drošības pakāpi, 100% antialerģiskas, bez smaržas un citiem nevajadzīgiem piejaukumiem.

Korxx rotaļlietas atbilst Eiropas bērnu rotaļlietu standartam DIN EN 71, kā arī ir pārbaudītas un testētas, atbilstoši Amerikas un Austrālijas vadlīnijām (AS / NZS ISO 8124).

 

      

Ieraksti komentāru